Franchise
Franchise Cégkereső
Franchise lehetőségek
Egyéb Szolgáltatás
Linkek
Rendezvények
Franchise pályázat

Pályázati felhívások a franchise-hálózathoz kapcsolódó projektekre 2005

A Nemzeti Fejlesztési Terv Gazdasági Versenyképesség Operatív Programja (GVOP) keretében a GVOP Irányító Hatóság pályázatot hirdet a kis- és középvállalkozások műszaki-technológiai háttere fejlesztésének támogatása (GVOP-2005-2.1.1.) és a Kis- és középvállalkozások közötti együttműködés szervezésének támogatása (GVOP-2005-2.3.1.) céljából.
A pályázatok többek között kiterjednek a franchise-hálózathoz kapcsolódó projektekre is.


Amennyiben a támogatandó projekt franchise-hálózathoz kapcsolódik, csak abban az esetben nyújtható támogatás, ha a franchise-rendszergazda az Európai Unió területén bejegyzett vállalkozás. A pályázat vonatkozásában a mesterlicenc tulajdonosa (mester-franchise vállalkozás) nem tekinthető franchise-rendszergazdának.

Kis- és Középvállalkozások műszaki-technológiai háttere fejlesztésének támogatása GVOP-2005-2.1.1. pályázat

A pályázat célja: A magyarországi székhelyű mikro-, kis- és középvállalkozások műszaki-technológiai fejlesztése. Ennek érdekében célul tűzzük ki a fejlődésre képes mikro-, kis- és középvállalkozások piaci pozícióinak, illetve versenyképességének javítását, technológiai, infrastrukturális korszerűsítését, innovatív képességük növelését.

Támogatható tevékenységek és elszámolható költségek

a) Támogatható tevékenységek:
technológiai fejlesztéshez kapcsolódó beruházások.

b) Elszámolható költségek:
- műszaki gépek, berendezések beszerzése és/vagy - ermeléshez/kereskedelemhez/szolgáltatáshoz kapcsolódó ingatlan építése, bővítése, (150 m2 alatti - kereskedelmi helyiségek esetén fejlesztés és korszerűsítés is) és/vagy - gyártási licenc, know-how vásárlása.

A támogatás formája: a pályázó működési támogatásának nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatás (a továbbiakban: vissza nem térítendő támogatás).

Az elnyerhető támogatás mértéke: a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 35 %-a, amely minimum 1 millió Ft, de maximum 25 millió Ft lehet. Ezen belül az ingatlan építés, bővítés költségeire nyújtott támogatás nem haladhatja meg sem a 15 millió forintot, sem az építési költségek 35 %-át.

A pályázónak legalább a projekt elszámolható összköltségének 25%-át kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie, amelybe az államháztartás alrendszereiből kapott támogatás nem számítható be.

A pályázatok benyújtása 2005. március 01-től 2005. április 01-ig, illetve - a Támogató döntésétől függően - 2005. augusztus 01-től 2005. szeptember 02-ig lehetséges. A pályázatok benyújtása és elbírálása szakaszos.

További információk a GKM (GVOP-2005-2.1.1.) honlapján találhatók. (a szükséges adatlapok is letölthetők)


Kis- és középvállalkozások közötti együttműködés szervezésének támogatása (GVOP-2005-2.3.1.)

a pályázat célja: A kis- és középvállalkozások nagyvállalatokhoz viszonyított versenyhátrányának mérséklése céljából a konstrukció a kis- és középvállalkozások közötti összefogásban rejlő előnyök kihasználása érdekében célul tűzi ki, a területileg koncentrált, ágazatilag vagy szakmailag szerveződött vállalati együttműködések kialakítását, szervezését, az együttműködő vállalkozások által megvalósítandó projektek kidolgozását, nyomon követését.

A támogatás formája: a pályázó működési támogatásának nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatás (a továbbiakban: vissza nem térítendő támogatás).

Az elnyerhető támogatás mértéke: a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 50%-a, alapítványok, közalapítványok, közhasznú társaságok, egyesületek, vállalkozói érdekvédelmi szervezetek szövetségek esetében a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 80%-a.

A támogatás összege a kétfajta támogatható tevékenység szerint a következő:

a) A hálózat kialakítására, szervezésére, mentoring tevékenységre maximum 4 millió forint nyerhető el, a hálózatban résztvevő vállalkozások számától függően:

- 3-5 tag esetén: 2 millió forint
- 6 vagy több tag esetén: 4 millió forint

b) Az együttműködő mikro-, kis- és középvállalkozások által megvalósítandó projekt kidolgozására, nyomon követésére maximum 1 millió forint nyerhető el, a

beruházás nagyságától függően:

- 40-60 millió forint közötti értékű beruházás esetén: 500 ezer forint
- legalább 60 millió forint értékű beruházás esetén: 1 millió forint

Egy pályázat keretében az a) és b) pontokban megjelölt mindkét fajta tevékenységhez igényelhető támogatás.

Támogatható tevékenységek és elszámolható költségek

a) Támogatható tevékenységek:

- Új mikro-, kis- és középvállalkozásokból álló hálózatok alapítása, szervezése, újonnan alakult hálózat működésének mentoringja;
- Hálózat mikro-, kis- és középvállalkozó tagjai által megvalósuló projektek előkészítése, pályázati benyújtása, beruházások megvalósulásának nyomon követése.

b) Elszámolható költségek

- tanácsadói díj;
- utazási költségek;
- projekt kapcsán felmerült anyag jellegű ráfordítások;
- projekt kapcsán felmerült személyi jellegű ráfordítások

Egyéb, a támogathatósághoz kapcsolódó feltételek:

- A leendő hálózat tagja nem lehet szervezőként ezen pályázat kedvezményezettje;

- A hálózat keretében a tagok az alábbi tevékenységek közül legalább kettőt együttműködve kell, hogy végezzenek:

- beszerzés;
- közös termelési vagy szolgáltatási tevékenység;
- értékesítés;
- közös arculat kialakítása;
- logisztika;
- termelési tevékenység irányítása, szolgáltatásnyújtás szervezése;
- nyilvántartás és adminisztráció.

- A hálózat legalább három mikro-, kis- vagy középvállalkozói taggal kell hogy rendelkezzen;

- A hálózati tagoknak írásbeli megállapodással kell rendelkezniük a vállalkozások közötti együttműködésre és a támogatandó projekt megvalósítására és közös üzemeltetésére vonatkozóan;

- Hálózat tagjaiként csak olyan vállalkozások vehetők figyelembe, amelyek egymástól független tulajdonosi körrel rendelkeznek, a partner és kapcsolódó vállalkozások egy vállalkozásnak minősülnek;

- A hálózat szervezője ezen kiírás keretében egy évben maximum három pályázatot nyújthat be;

- A hálózat szervezőjének a hálózat kialakítása után annak működését minimum 2 évig figyelemmel kell kísérni, és folyamatosan tanácsokkal kell segítenie az együttműködésben résztvevőket;

- A hálózatnak a pályázatban benyújtott tagok és együttműködési területek számának megfelelően minimum 2 évig kell fennmaradnia a megalakulást követően;

- A hálózat szervezőjének kötelessége a tagok közös célú beruházásaira készített és beadásra kerülő projektjét minimum 2 évig figyelemmel kísérni, és a tagokat a projekt sikeressége érdekében folyamatosan tanácsokkal segíteni;

- A hálózat tagjai által megvalósított közös projektnek 2 éven keresztül kell fennmaradnia;

- A projektet legkésőbb a támogatási szerződés megkötését követő 2 hónapon belül meg kell kezdeni, és a fejlesztésnek a megkezdéstől számított két éven belül meg kell valósulnia;

- Amennyiben a támogatandó projekt franchise-hálózathoz kapcsolódik, csak abban az esetben nyújtható támogatás, ha a franchise-rendszergazda az Európai Unió területén bejegyzett vállalkozás. A pályázat vonatkozásában a mesterlicenc tulajdonosa (mester-franchise vállalkozás) nem tekinthető franchise-rendszergazdának;

- A közös beruházás szervező általi elkészítéséhez csak akkor igényelhető támogatás, ha a teljes fejlesztés nettó összköltsége eléri a 40 millió forintot


A pályázatok benyújtásának határideje:

pályázatok benyújtása 2005. március 1-től 2005. szeptember 30-ig lehetséges. A pályázatok benyújtása és elbírálása folyamatos.

További információk a GKM (GVOP-2005-2.3.1.) honlapján találhatók (a szükséges adatlapok is letölthetők)




A GVOP-2005-2.1.1. (Kis- és középvállalkozások műszaki-technológiai háttere fejlesztésének támogatása) pályázati kiírás meghirdetésének második szakasza

2005.08.11. csütörtök 12:24

A kkv-k legnépszerűbb pályázata ismét meghirdetésre kerül

Az eddig beadott összes uniós pályázat egyharmada a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program kis- és középvállalkozások műszaki-technológiai hátterének fejlesztését támogató felhívásra érkezett. A kkv-k körében legnépszerűbb pályázat második szakasza a kiemelkedő érdeklődés miatt a tervezett októberi időpontnál korábban, 2005. augusztus 12.-től kerül meghirdetésre.

A pályázatok benyújtására 2005. augusztus 15. napjától 2005. szeptember 16-ig van lehetőség. Az elbírálás szakaszos jelleggel történik, döntés 2006. január közepén várható.

A pályázati felhívás 2005. augusztus 12.-től letölthető a www.gkm.gov.hu valamint a www.mvf.hu weboldalról.

kkv-k körében legnépszerűbb uniós pályázat feltételei alapvetően nem változnak. Az alábbiakban felhívjuk a figyelmet a kiírás második szakaszában jellemző módosításokra:

- Az elnyerhető vissza nem térítendő támogatás mértéke változatlanul a projekt keretében elszámolható összes költség legfeljebb 35%-a, minimum 1 maximum 25 millió forint.

- Jelentősen kibővül a pályázat formai hiánypótlási lehetősége. A pályázati kiírásban, útmutatóban szereplő formai előírásoknak nem megfelelően benyújtott dokumentumok, a pályázati anyagban lévő esetleges formai hibák, eltérések a korábbiaknál jóval szélesebb körben hiánypótolhatóvá, javíthatóvá válnak. - A támogatási szerződésben a projekthez kapcsolódó munkahelyteremtés kerül feltüntetésre

kötelezettségvállalásként, a korábbi éves átlagos statisztikai létszám helyett.

- A projektek értékelésénél a projekt kidolgozottságának viszonylag szubjektív értékeléséhez kapcsolódó pontszám csökken, míg a pályázó gazdálkodási adatai hangsúlyozottabban kerülnek értékelésre.

- A projekt keretében beszerezni kívánt gépek, berendezések meg kell, hogy feleljenek a vonatkozó európai irányelveknek, illetve az azokat harmonizáló magyar rendeletek követelményeiknek, azonban az árajánlatban nem kell kötelező jelleggel szerepeltetni a CE jelölést és/vagy gyártói megfelelőségi nyilatkozatot.

- Ismételten támogatható a fodrászat, szépségápolás (TEÁOR 93.02), fizikai közérzetet javító szolgáltatás (TEÁOR 93.04), máshova nem sorolt egyéb szolgáltatás (TEÁOR 93.05) fejlesztése.

- Továbbra is támogatható az ingatlan építés, bővítés, 150 m2 alatti önálló kereskedelmi üzlethelyiség esetén ingatlan felújítás. Korszerűsítés esetén az ingatlan felújítás illetve korszerűsítés költségeire nyújtott támogatás maximális mértéke 10 millió forint.

- Kötelezővé válik az ingatlan jelzálogszerződés közjegyzői okiratba foglalása,

- A projekt keretében funkcióváltás nem támogatható, azonban a meglévő tevékenységhez kapcsolódó új gazdasági tevékenység indítása az elbírálás során hangsúlyozottabban kerülnek értékelésre.



2005.08.12.
 
Hírlevél